Home / Oscillators / SIT9120AI-2B2-33S148.500000
SIT9120AI-2B2-33S148.500000
detaildesc
SIT9120AI-2B2-33S148.500000
SiTime
Product No:
SIT9120AI-2B2-33S148.500000
Description:
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 148.5 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 55mA