Home / Oscillators / SIT9120AC-2D2-XXE166.666600
SIT9120AC-2D2-XXE166.666600
detaildesc
SIT9120AC-2D2-XXE166.666600
SiTime
Product No:
SIT9120AC-2D2-XXE166.666600
Description:
MEMS OSC XO 166.6666MHZ LVDS SMD
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 166.6666 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 55mA