Home / Oscillators / SIT3373AI-1B9-25NY270.000000
SIT3373AI-1B9-25NY270.000000
detaildesc
SIT3373AI-1B9-25NY270.000000
SiTime
Product No:
SIT3373AI-1B9-25NY270.000000
Description:
MEMS OSC VCXO 270.0000MHZ LVPECL
Function -
Frequency 270 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±35ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) ±760ppm