Home / Oscillators / SIT3373AC-4E3-33NU245.760000
SIT3373AC-4E3-33NU245.760000
detaildesc
SIT3373AC-4E3-33NU245.760000
SiTime
Product No:
SIT3373AC-4E3-33NU245.760000
Description:
MEMS OSC VCXO 245.7600MHZ HCSL
Function -
Frequency 245.76 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) ±3145ppm