Home / Oscillators / SIT3373AC-4E3-28NC491.520000
SIT3373AC-4E3-28NC491.520000
detaildesc
SIT3373AC-4E3-28NC491.520000
SiTime
Product No:
SIT3373AC-4E3-28NC491.520000
Description:
MEMS OSC VCXO 491.5200MHZ HCSL
Function -
Frequency 491.52 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C