Home / Oscillators / SIT3373AC-4E2-25NG312.500000
SIT3373AC-4E2-25NG312.500000
detaildesc
SIT3373AC-4E2-25NG312.500000
SiTime
Product No:
SIT3373AC-4E2-25NG312.500000
Description:
MEMS OSC VCXO 312.5000MHZ HCSL
Function -
Frequency 312.5 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) ±120ppm