Home / Oscillators / SIT3373AC-4B2-33NE540.000000
SIT3373AC-4B2-33NE540.000000
detaildesc
SIT3373AC-4B2-33NE540.000000
SiTime
Product No:
SIT3373AC-4B2-33NE540.000000
Description:
MEMS OSC VCXO 540.0000MHZ HCSL
Function -
Frequency 540 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) ±70ppm