Home / Oscillators / SIT3373AC-2E9-30NH345.600000
SIT3373AC-2E9-30NH345.600000
detaildesc
SIT3373AC-2E9-30NH345.600000
SiTime
Product No:
SIT3373AC-2E9-30NH345.600000
Description:
MEMS OSC VCXO 345.6000MHZ LVDS
Function -
Frequency 345.6 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3V
Frequency Stability ±35ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) ±160ppm