Home / Oscillators / SIT3373AC-2E9-25NE280.550000
SIT3373AC-2E9-25NE280.550000
detaildesc
SIT3373AC-2E9-25NE280.550000
SiTime
Product No:
SIT3373AC-2E9-25NE280.550000
Description:
MEMS OSC VCXO 280.5500MHZ LVDS
Function -
Frequency 280.55 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±35ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) ±60ppm