Home / Oscillators / SIT3373AC-2E3-28NX222.750000
SIT3373AC-2E3-28NX222.750000
detaildesc
SIT3373AC-2E3-28NX222.750000
SiTime
Product No:
SIT3373AC-2E3-28NX222.750000
Description:
MEMS OSC VCXO 222.7500MHZ LVDS
Function -
Frequency 222.75 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) ±345ppm