Home / Oscillators / SIT3373AC-2B9-30NX245.760000
SIT3373AC-2B9-30NX245.760000
detaildesc
SIT3373AC-2B9-30NX245.760000
SiTime
Product No:
SIT3373AC-2B9-30NX245.760000
Description:
MEMS OSC VCXO 245.7600MHZ LVDS
Function -
Frequency 245.76 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3V
Frequency Stability ±35ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) ±360ppm