SI5386A-E13470-GM
detaildesc
SI5386A-E13470-GM
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
SI5386A-E13470-GM
Package:
64-QFN (9x9)
Description:
IC CLOCK MULTIPLIER 64QFN
User Guide
Mfr Skyworks Solutions Inc.
PLL Yes
Type Clock Multiplier, Jitter Attenuator
Input LVCMOS, Crystal
Output CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Series DSPLL®
Package Tray
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 64-VFQFN Exposed Pad
Product Status Active
Frequency - Max 735MHz, 2.94912GHz
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.89V, 3.14V ~ 3.47V
Divider/Multiplier Yes/No
Number of Circuits 1
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 4:12
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)