SI5335B-B12275-GMR
detaildesc
SI5335B-B12275-GMR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
SI5335B-B12275-GMR
Package:
24-QFN (4x4)
Description:
IC CLOCK GENERATOR 24QFN
User Guide
Mfr Skyworks Solutions Inc.
PLL Yes with Bypass
Type Clock Generator
Input CMOS, HSTL, SSTL, Clock, Crystal
Output CML, HCSL, HSTL, LVCMOS, LVDS, LVPECL, SSTL
Series MultiSynth™
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 24-VFQFN Exposed Pad
Product Status Active
Frequency - Max 200MHz
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.98V, 2.25V ~ 2.75V, 2.97V ~ 3.63V
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 1:4
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)