SI5332DD13630-GM2
detaildesc
SI5332DD13630-GM2
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
SI5332DD13630-GM2
Package:
40-QFN (6x6)
Manufacturer Standard Lead Time:
Datasheet:
Description:
IC CLOCK GENERATOR 40QFN
User Guide
Mfr Skyworks Solutions Inc.
PLL Yes
Type Clock Generator
Input Clock, Crystal, LVCMOS
Output HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Series MultiSynth™
Package Tray
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 40-VFQFN Exposed Pad
Product Status Active
Frequency - Max 200MHz
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Divider/Multiplier Yes/No
Number of Circuits 1
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 3:8
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)