Home / Oscillators / SG-8101CB 50.3300M-TBGSA0
SG-8101CB 50.3300M-TBGSA0
detaildesc
SG-8101CB 50.3300M-TBGSA0
EPSON
Product No:
SG-8101CB 50.3300M-TBGSA0
Description:
SG-8101CB 50.3300M-TBGSA0: OSC M
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 50.33 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Base Product Number SG-8101
Frequency Stability ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 6.8mA (Typ)