Home / Crystals / SAX2148AY4A-40.000M
SAX2148AY4A-40.000M
detaildesc
SAX2148AY4A-40.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SAX2148AY4A-40.000M
Description:
CRYSTAL 40.000M 8PF SMD
Update Time: 2024-07-19 18:05:49
Ratings AEC-Q200
Frequency 40 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 8pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±100ppm
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms