Home / Crystals / SAW3127D4B-32.768K
SAW3127D4B-32.768K
detaildesc
SAW3127D4B-32.768K
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SAW3127D4B-32.768K
Description:
CRYSTAL 32.768K 7PF SMD
Ratings AEC-Q200
Frequency 32.768 kHz
Product Status Active
Load Capacitance 7pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Stability -
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 kOhms