
Rohm Semiconductor
Product No:
RSA5MGTR
Manufacturer:
Package:
SOD-123
Manufacturer Standard Lead Time:
-
Datasheet:
-
Description:
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SOD123
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
$0.437
$0.437
10
$0.3781
$3.781
100
$0.28215
$28.215
500
$0.221711
$110.8555
1000
$0.171323
$171.323
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Type | Zener |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-123 |
| Product Status | Not For New Designs |
| Power - Peak Pulse | 200W |
| Base Product Number | RSA5 |
| Operating Temperature | - |
| Power Line Protection | No |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Supplier Device Package | SOD-123 |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 9.2V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 21.7A (8/20µs) |