RP73D2A4K53BTG
detaildesc
RP73D2A4K53BTG
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RP73D2A4K53BTG
Description:
RES SMD 4.53K OHM 0.1% 1/8W 0805
Series RP73, Holsworthy
Package Strip
Features -
Tolerance ±0.1%
Resistance 4.53 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number RP73D2A
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0805
Temperature Coefficient ±15ppm/°C