RNS2FAC332K
detaildesc
RNS2FAC332K
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNS2FAC332K
Package:
Axial
Description:
RES 332K OHM 1% 2W AXIAL
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series RNS
Package Tape & Box (TB)
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±1%
Resistance 332 kOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.335" L (2.80mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±50ppm/°C