RNMF14FTD35K7
detaildesc
RNMF14FTD35K7
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNMF14FTD35K7
Package:
Axial
Description:
RES 35.7K OHM 1% 1/4W AXIAL
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series RNMF (Mini)
Package Tape & Reel (TR)
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±1%
Resistance 35.7 kOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±100ppm/°C