RNF2JTD75R0
detaildesc
RNF2JTD75R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNF2JTD75R0
Description:
RES 75 OHM 5% 2W AXIAL
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 75 Ohms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.591" H (5.00mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±100ppm/°C