RNF18FBD23K7
detaildesc
RNF18FBD23K7
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNF18FBD23K7
Description:
RES 23.7K OHM 1% 1/8W AXIAL
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±1%
Resistance 23.7 kOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±100ppm/°C