RNF14GTD39R0
detaildesc
RNF14GTD39R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNF14GTD39R0
Description:
RES 39 OHM 2% 1/4W AXIAL
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±2%
Resistance 39 Ohms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±100ppm/°C