RNF14BAE26K7
detaildesc
RNF14BAE26K7
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNF14BAE26K7
Description:
RES 26.7K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Series RNF
Package Tape & Box (TB)
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±0.1%
Resistance 26.7 kOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±25ppm/°C