RNC70J1301FRRE8
detaildesc
RNC70J1301FRRE8
Vishay Dale
Product No:
RNC70J1301FRRE8
Axial
Manufacturer Standard Lead Time:
Datasheet:
Description:
RES 1.3K OHM 1% 3/4W AXIAL
Tolerance ±1%
Resistance 1.3 kOhms
Composition Metal Film
Failure Rate R (0.01%)
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Base Product Number RNC70
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±25ppm/°C