RN73R2ETTD1111D100
detaildesc
RN73R2ETTD1111D100
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73R2ETTD1111D100
Package:
1210
Description:
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
User Guide
Mfr KOA Speer Electronics, Inc.
Series RN73R
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance ±0.5%
Resistance 1.11 kOhms
Composition Thin Film
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number RN73R2E
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1210
Temperature Coefficient ±100ppm/°C