RN73H2BTTD1271A10
detaildesc
RN73H2BTTD1271A10
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73H2BTTD1271A10
Description:
RES 1.27K OHM 0.05% 1/4W 1206
Tolerance ±0.05%
Resistance 1.27 kOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number RN73H2B
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±10ppm/°C