RN73H1JTTD1911D100
detaildesc
RN73H1JTTD1911D100
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73H1JTTD1911D100
Description:
RES 1.91K OHM 0.5% 1/10W 0603
Tolerance ±0.5%
Resistance 1.91 kOhms
Composition Metal Film
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number RN73H1J
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±100ppm/°C