RN73H1ETTP3740D10
detaildesc
RN73H1ETTP3740D10
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73H1ETTP3740D10
Description:
RES 374 OHM 0.5% 1/16W 0402
Tolerance ±0.5%
Resistance 374 Ohms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number RN73H1E
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0402
Temperature Coefficient ±10ppm/°C