RMCS0805ZT0R00
detaildesc
RMCS0805ZT0R00
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCS0805ZT0R00
Description:
RES 0 OHM JUMPER 1/8W 0805
Features Anti-Sulfur
Tolerance Jumper
Resistance 0 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) -
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C