RMCS0603ZT0R00
detaildesc
RMCS0603ZT0R00
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCS0603ZT0R00
Package:
0603
Description:
RES 0 OHM JUMPER 1/10W 0603
Features Anti-Sulfur
Tolerance Jumper
Resistance 0 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C