RLR07C1003GRRE6
detaildesc
RLR07C1003GRRE6
Vishay Dale
Product No:
RLR07C1003GRRE6
Description:
RES 100K OHM 2% 1/4W AXIAL
Tolerance ±2%
Resistance 100 kOhms
Composition Metal Film
Failure Rate R (0.01%)
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Base Product Number RLR07
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±100ppm/°C