RLR07C1002GMRE5
detaildesc
RLR07C1002GMRE5
Vishay Dale
Product No:
RLR07C1002GMRE5
Axial
Manufacturer Standard Lead Time:
Datasheet:
Description:
RES 10K OHM 2% 1/4W AXIAL
Tolerance ±2%
Resistance 10 kOhms
Composition Metal Film
Failure Rate M (1%)
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Base Product Number RLR07
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±100ppm/°C