RLR05C6202GSBSL19
detaildesc
RLR05C6202GSBSL19
Vishay Dale
Product No:
RLR05C6202GSBSL19
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 62K OHM 2% 1/8W AXIAL
User Guide
Mfr Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Package Tape & Reel (TR)
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Tolerance ±2%
Resistance 62 kOhms
Composition Metal Film
Failure Rate S (0.001%)
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Base Product Number RLR05
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±100ppm/°C