RK73H2ETTD3570F
detaildesc
RK73H2ETTD3570F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RK73H2ETTD3570F
Description:
RES 357 OHM 1% 1/2W 1210
Tolerance ±1%
Resistance 357 Ohms
Composition Thick Film
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Base Product Number RK73H2E
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1210
Temperature Coefficient ±100ppm/°C