REG710NA-2.5/3KG4
detaildesc
REG710NA-2.5/3KG4
Texas Instruments
Product No:
REG710NA-2.5/3KG4
Package:
SOT-23-6
Description:
IC REG CHARGE PUMP 2.5V SOT23
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-23-6
Product Status Obsolete
Current - Output 30mA
Number of Outputs 1
Base Product Number REG710
Output Configuration Positive
Frequency - Switching 1MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Input (Min) 1.8V
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package SOT-23-6
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V