REG710NA-2.5/250
detaildesc
REG710NA-2.5/250
Texas Instruments
Product No:
REG710NA-2.5/250
Manufacturer:
Texas Instruments
Package:
SOT-23-6
Manufacturer Standard Lead Time:
6 Weeks
Datasheet:
Description:
IC REG CHARGE PUMP 2.5V SOT23
Update Time: 2024-07-19 18:09:04
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Texas Instruments
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Function Step-Up/Step-Down
Topology Charge Pump
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-23-6
Product Status Active
Current - Output 30mA
Number of Outputs 1
Base Product Number REG710
Output Configuration Positive
Frequency - Switching 1MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Input (Min) 1.8V
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package SOT-23-6
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V