RCV1206470KJNEA
detaildesc
RCV1206470KJNEA
Vishay Dale
Product No:
RCV1206470KJNEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
1206
Manufacturer Standard Lead Time:
99 Weeks
Datasheet:
pdf
Description:
RES SMD 470K OHM 5% 1/4W 1206
Update Time: 2024-07-19 18:09:32
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Dale
Series RCV
Package Tape & Reel (TR)
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Resistance 470 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±200ppm/°C