RCV0805220KJNEA
detaildesc
RCV0805220KJNEA
Vishay Dale
Product No:
RCV0805220KJNEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
0805
Description:
RES SMD 220K OHM 5% 1/8W 0805
User Guide
Mfr Vishay Dale
Series RCV
Package Tape & Reel (TR)
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Resistance 220 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0805
Temperature Coefficient ±200ppm/°C