RCG0603220RJNEA
detaildesc
RCG0603220RJNEA
Vishay Dale
Product No:
RCG0603220RJNEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
0603
Manufacturer Standard Lead Time:
99 Weeks
Datasheet:
pdf
Description:
RES SMD 220 OHM 5% 1/10W 0603
Update Time: 2024-07-19 18:09:27
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Dale
Series RCG e3
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 220 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±200ppm/°C