RC14JB330K
detaildesc
RC14JB330K
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RC14JB330K
Description:
RES 330K OHM 5% 1/4W AXIAL
Tolerance ±5%
Resistance 330 kOhms
Composition Carbon Composition
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C