PTN1206E1330BST1
detaildesc
PTN1206E1330BST1
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PTN1206E1330BST1
Description:
RES SMD 133 OHM 0.1% 0.4W 1206
Tolerance ±0.1%
Resistance 133 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.4W, 2/5W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±25ppm/°C