PTN0402E1302BST1
detaildesc
PTN0402E1302BST1
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PTN0402E1302BST1
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Package:
0402
Description:
RES 13K OHM 0.1% 1/20W 0402
User Guide
Mfr Vishay Dale Thin Film
Series PTN
Package Tape & Reel (TR)
Features Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Tolerance ±0.1%
Resistance 13 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.042" L x 0.022" W (1.07mm x 0.56mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0402
Temperature Coefficient ±25ppm/°C