PLTU0603U4702LST5
detaildesc
PLTU0603U4702LST5
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PLTU0603U4702LST5
Description:
RES SMD 47K OHM 0.01% 0.15W 0603
Tolerance ±0.01%
Resistance 47 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.15W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±2ppm/°C