PLTT0603Z5002QGT5
detaildesc
PLTT0603Z5002QGT5
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PLTT0603Z5002QGT5
Package:
0603
Description:
RES SMD 50K OHM 0.02% 0.15W 0603
Tolerance ±0.02%
Resistance 50 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.15W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Operating Temperature -55°C ~ 215°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±5ppm/°C