PHP01206E3012BBT5
detaildesc
PHP01206E3012BBT5
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PHP01206E3012BBT5
Description:
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 1W 1206
Tolerance ±0.1%
Resistance 30.1 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±25ppm/°C