PHP01206E10R0BST5
detaildesc
PHP01206E10R0BST5
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PHP01206E10R0BST5
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Package:
1206
Description:
RES SMD 10 OHM 0.1% 1W 1206
User Guide
Mfr Vishay Dale Thin Film
Package Tape & Reel (TR)
Features Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Tolerance ±0.1%
Resistance 10 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±25ppm/°C