PHP00805H7870BST1
detaildesc
PHP00805H7870BST1
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PHP00805H7870BST1
Description:
RES SMD 787 OHM 0.1% 5/8W 0805
Tolerance ±0.1%
Resistance 787 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.63W, 5/8W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0805
Temperature Coefficient ±50ppm/°C