PCFM12JA2K20
detaildesc
PCFM12JA2K20
Stackpole Electronics Inc
Product No:
PCFM12JA2K20
Package:
Axial
Description:
RES 2.2K OHM 5% 1/2W AXIAL
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series CFM
Package Tape & Box (TB)
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 2.2 kOhms
Composition Carbon Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C